Monday Afternoon (12:50-2:45, Dewey 212) Lab Role Schedule
TAs: Mia Cosentino and Camilo Vasquez

  Spring 2014

Dramatic Readings

January 27:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:       Matthew Wentzel

Timer:          Donovan Ward

Attendance Taker:         Melissa Urena

Camera Operators (2):          John Truong & Nathan Tomlinson

Critique Forms Manager:         Matthew Tolley

Speakerís Aide:            Zerrin Sehovic

Laptop Assistant:        Lauren Sadowski

 

Dramatic Readings

February 3:
 

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:     Anna Lidofsky

Timer:        Magdalena Lenczewski

Attendance Taker:    Samantha Brenner

Camera Operators (2):      Collin Kwasnik & Gabryella Procaccini

Critique Forms Manager:      Brandon Hayden

Speakerís Aide:      Andrew Glose

Laptop Assistant:     Jordyn Geller


Informational Presentations

February 10

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:       Zerrin Sehovic

Timer:                  John Truong

Attendance Taker:                    Nathan Tomlinson

Camera Operators (2):                   Megan Proulx & Donovan Ward

Critique Forms Manager:              Melissa Urena

Speakerís Aide:         Arel Blau

Laptop Assistant:      Matthew Wentzel


Informational Presentations

February 24:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:    Jordyn Geller

Timer:           Gabryella Procaccini

Attendance Taker:     Collin Kwasnik

Camera Operators (2):    Theresa Fano & Brandon Hayden

Critique Forms Manager:     Samantha Brenner

Speakerís Aide:       Anna Lidofsky

Laptop Assistant:       Andrew Glose


Finish Informationals and Group Meet (roles TBA depending on who has not presented)

 March 10

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: 

Timer:

Attendance Taker:

Camera Operators (2):

Critique Forms Manager:

Speakerís Aide:

Laptop Assistant:

 Group Presentations (roles TBA)

March 17:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: 

Timer:

Attendance Taker:

Camera Operators (2):

Critique Forms Manager:

Speakerís Aide:

Laptop Assistant:

 

Persuasive Presentations

March 24:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:    Andrew Glose

Timer:      Magdalena Lenczewski

Attendance Taker:      Brandon Hayden   

Camera Operators (2):         Theresa Fano & Collin Kwasnik

Critique Forms Manager:      Anna Lidofsky

Speakerís Aide:       Jordyn Geller

Laptop Assistant:     Gabryella Procaccini

 

Persuasive Presentations

March 31:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:     Danielle McGrath

Timer:          Megan Proulx

Attendance Taker:      John Truong

Camera Operators (2):       Lauren Sadowski & Nathan Tomlinson

Critique Forms Manager:        Zerrin Sehovic

Speakerís Aide:     Melissa Urena

Laptop Assistant:      Donovan Ward



Choice Presentations

April 7:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:  Samantha Brenner

Timer:     Theresa Fano

Attendance Taker:      Collin Kwasnik

Camera Operators (2):      Brandon Hayden & Jordyn Geller

Critique Forms Manager:       Magdalena Lenczewski

Speakerís Aide:      Arel Blau

Laptop Assistant:      Andrew Glose



Choice Presentations

April 14:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:    Matthew Wentzel

Timer:       Matthew Tolley

Attendance Taker:         Lauren Sadowski

Camera Operators (2):       John Truong & Megan Proulx

Critique Forms Manager:        Danielle McGrath

Speakerís Aide:      Nathan Tomlinson

Laptop Assistant:      Melissa Urena


Choice Presentations/ Make-Up Presentations/ Final Lab Business

April 21:


Master of Ceremony and Classroom Facilitator: 

Timer:

Attendance Taker:

Camera Operators (2):

Critique Forms Manager:

Speakerís Aide:

Laptop Assistant: