Monday Afternoon (12:50-2:45, Dewey 212) Lab Role Schedule
TAs: Alexandra Cline and Camilo Vasquez

Fall 2013

Dramatic Readings

September 9: 

Dramatic Readings

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:  Ashley Pitrowiski

Timer: Dana Kamencik

Attendance Taker: Connor Lewis

Camera Operators (2): Lillee Vanreeth
                                     Amanda Rivkin

Critique Forms Manager: MacLean Mayer

Speaker’s Aide: Samuel Mervis
 
September 16:

 

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:  Dana Bielinski

Timer: Jonathan Connor

Attendance Taker: Erica Estey

Camera Operators (2): Jocelyn Nicotero
                                     Caitlin Dekeersgieter

Critique Forms Manager: Katie Fisher

Speaker’s Aide: Andrew Gehlot


Informational Presentations

September 23:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: Jocelyn Nicotero

Timer: Kaleb Kilbury

Attendance Taker: Lillee Vanreeth

Camera Operators (2): Caitlin Dekeersgieter
                                     MacLean Mayer

Critique Forms Manager: Samuel Mervis

Speaker’s Aide: Ashley Pitrowiski


nformational Presentations

September 30:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator:  Alexander Guider

Timer: Nadira Jegroo

Attendance Taker: Nichole Hathaway

Camera Operators (2): Scott Hiller
                                     Kensy Hanson

Critique Forms Manager: Dana Bielinski

Speaker’s Aide: Jonathan Connor


Group Presentations
October 7

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: 

Timer:

Attendance Taker:

Camera Operators (2):

Critique Forms Manager:

Speaker’s Aide:


Persuasive Presentations

October 14:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: Andrew Gehlot

Timer: Alexander Guider

Attendance Taker: Kensey Hanson

Camera Operators (2): Nichole Hathaway
                                     Nadira Jegroo

Critique Forms Manager: Dana Kamencik

Speaker’s Aide: MacLean Mayer

 

Persuasive Presentations

October 21:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: Jonathan Connor

Timer: Caitlin Dekeersgieter

Attendance Taker: Amanda Rivkin

Camera Operators (2): Zachary Taylor
                                     Dana Bielinski

Critique Forms Manager: Ashley Pitrowiski

Speaker’s Aide: Erica Estey


 

Persuasive Presentations

October 28:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: Kensy Hanson

Timer: Samuel Mervis

Attendance Taker: Kaleb Kilbury

Camera Operators (2): Nichole Hathaway
                                     Connor Lewis

Critique Forms Manager: Nadira Jegroo

Speaker’s Aide: Scott Hiller

 

Persuasive Presentations / Choice Presentations

November 4:

Master of Ceremony and Classroom Facilitator: Lillee Vanreeth

Timer: Katie Fisher

Attendance Taker: Amanda Rivkin

Camera Operators (2): Lillee Vanreeth
                                     Zachary Taylor

Critique Forms Manager: Erica Estey

Speaker’s Aide: Jocelyn Nicotero

 

Choice Presentations

November 11:


Choice Presentations/ Make-Up Presentations/ Final Lab Business

November 18:


Thanksgiving week, no labs

November 25-29: